לפנייה ישירה חייגו 03-9002030

פיוט ישראלי לדורותיו

יצירה יהודית מובהקת

לאחרונה הפיוט תופס עדנה בקרב אומנים ישראליים ובמדיה הישראלית ובמופע זה נציג את הקשת הרחבה והיפה של פיוטים אלה מאז ועד היום. שילוב של פיוטים לאורך הדורות מהפיוט שנכתב בתקופות היסטוריות קדומות, פיוטים מ’שיר השירים’, ספר שניתן להחשיבו כיצירה הראשונה של ההיסטוריה האנושית. ועד הפיוט חדש ביצירה מקומית ישראלית.
פיוט כ ‘לך אלי תשוקתי’, מילים ר’ אברהם אבן עזרא שנכתב לפני כ 1000 שנה ומבוצע היום על ידי מאיר בנאי בלחן עכשווי (2011). הפיוט ‘ידידי די’ שנכתב לפני כ 1000 שנה על ידי ר’ יהודה הלוי שמבוצע היום על ידי קובי אוז (2010). ועד הפיוט העכשווי, למשל, ‘צור שהחייני’ ר’ דוד בוזגלו ז”ל (המאה ה 20). או לחילופין שירים שניתן להחשיבם כפיוטים עכשוויים למשל ‘עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא’ מילים נתן אלתרמן (המאה ה 20) ומבוצע על ידי ברי סחרוף.
בערב זה נציג חלק קטן מהתהליך האמיתי, התרבותי, ההיסטורי שעובר בתוך עם ישראל של חזרה אל המקורות.
מופע המשלב את הקלאסי, האיכותי והעממי
לקחו חלק בקונצרט זה מיטב האמנים והפייטנים: קובי אוז, מיכה שטרית, מאיר בנאי, דוד דאור, אמיל זריהן, ר חיים לוק, שמעון סיבוני, יהודה סעדו, מישל כהן, התזמורת האנדלוסית של מעלות ועוד הרבה טובים

בהשתתפות:

1. הנחייה – מאיר סוויסה / שאול מייזליש
2. אמיל זריהן / ר חיים לוק
3. יהודה סעדו / ישי ריבו
3. זהבה בן / רימונד אבקסיס / אופיר בן שטרית
4. טריו קול עוד תוף , הזמרת אסתי קינן עופרי, נגן העוד ארמונד סבאח ונגן כלי ההקשה אורן פריד מתמחים במסורות יהודי מרוקו המגוונות: פיוטים השגורים על האוזן, שירים ממסורת החכתייה ושירת נשים. לטריו הפועל מאז שנת 2000 שלושה אלבומים ומספר רב של הופעות בארץ ובחו”ל .
5. מקהלת הילדים “פרחי ירושלים”

6. תזמורת האנדלוסית של מעלות / הרכב אנדלוסי אותנטי (7-8 נגנים)

אורך המופע 90 דקות

לפנייה ישירה חייגו 03-9002030

בקשה ישירה להצעת מחיר
Looks good!
הכנס שם בבקשה
הכנס מייל בבקשה
הכנס טלפון בבקשה
נראה טוב!
נראה טוב!
נראה טוב!